Ogłoszenia – 19.09.2021

OGŁOSZENIA     19.09.2021r.
Hoczew
XXV Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu Msze św. o godzinie 18.00. W środę o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu odprawimy następujące intencje:
Poniedziałek:
  1. + Anna Plichta – intencja od Lucyny.
  2. O szczęśliwe rozwiązanie dla córki Magdaleny – intencja od rodziców.
Wtorek:
  1. Władysław Zbigniew Bober – intencja od Grzegorza i Beaty.
  2. Na wyjeździe + ks. Stanisław Węglarz – intencja od rodziny Oleksak.
Środa:
  1. + Katarzyna, Piotr i Antoni Mikołajczak – intencja od Lucyny.
  2. Na wyjeździe ks. Stanisław Węglarz – intencja od Rady Parafialnej wsi Nowosiółki i Zahoczewie.
Czwartek:
  1. + Roman Baran – intencja od rodziny Drabików.
  2. Na wyjeździe ks. Stanisław Węglarz – intencja od Jolanty i Romana.
Piątek: + Janina Kaczmarek – intencja od Józefy Wacławskiej z  rodziną
Sobota: 14.00 – msza ślubna
18.00 + Henryk Roś – intencja od Antoniego Gnap
Niedziela:  8.30   + Katarzyna i Jarosław Podstawscy od syna Józefa z rodziną.
12.00  + Maria, Stefania Łopuszańska – od Marii Łopuszańskiej.

1. Dziękuję Pani Annie Leśniak i Panu Stanisławowi Bukowskiemu  za posprzątanie Kościół i złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Na ten tydzień proszę kolejne dwie rodziny.
  2. 25 września w Jodłówce odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Organizowany jest wyjazd, zapisy tylko w dniu dzisiejszym. Wspólny wyjazd z pielgrzymami  ze Średniej Wsi.
  3. W tym  tygodniu w dalszym ciągu  w naszym dekanacie trwa wizytacja kanoniczna ks. Arcybiskupa Adama Szala. W naszej parafii wizytacja zaplanowana jest na 02.10 2021r.
  4. W środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Celem spotkania było zatwierdzenie regulaminu kaplicy cmentarnej i cmentarza. Regulamin będzie wywieszony na tablicy ogłoszeń przy kościele, a także obok kaplicy cmentarnej i bardzo proszę się z nim zapoznać. Przypomnę tylko najważniejsze postanowienia:
    • Ustalono, że chłodnia na stałe będzie ustawiona na środku kaplicy, trumna cały czas będzie w chłodni (otwarte wieko jeżeli tego sobie życzy rodzina). Trumna nie będzie wyciągana na różaniec, dopiero godzinę przed pogrzebem, zakład pogrzebowy wyjmuję trumnę i stawia na chłodni;
    • Zarządcą kaplicy jest każdorazowo ks. Proboszcz parafii, opiekunem pan Mołczan, a gospodarzem pan Wiesław Gnap, u którego uiszczane są opłaty za korzystanie z kaplicy i tak jak do tej pory wynoszą odpowiednio:
      • W przypadku mieszkańców wsi Hoczew i Dziurdziów, którzy uregulowali opłaty na budowę kaplicy – 80 zł (ofiara na sprzątanie, koszty energii, prace przy kaplicy itp).
      • W przypadku wszystkich innych osób – 430 zł.
    • Klucze do kaplicy będą na plebanii i u pana Mołczana, który zobowiązał się do pilnowania porządku w kaplicy.
    • Jeśli chodzi o cmentarz ustalono, że dalej będzie pobiera opłata za wjazd w wysokości 100 zł. i uiszczana u pana Mołczana. Będzie także w dalszym ciągu  prowadzony rejestr wjeżdżających. Jest też możliwość zarezerwowania miejsca na cmentarzu (tabliczka kto rezerwuje, koniecznie trzeba zgłosić się do ks. Proboszcza).
    • Zarówno Pan Mołczan, jak i pan Gnap rozliczają się przed Radą ze wszystkich wpłat oraz wydatków, a na koniec roku będę chciał podsumować wydatki związane z funkcjonowaniem kaplicy i cmentarza.
    • Na najbliższą sobotę zapraszam chętnych na godzinę 9.00 do prac przy porządkowaniu obejścia wokół kaplicy cmentarnej.
  5. Zapraszam rodziców kandydatów do Bierzmowania na spotkanie organizacyjne w środę po Mszy Św.
  6. Zbiórka ministrantów w piątek po mszy wieczorowej – obecność obowiązkowa.
  7. Umacniajmy się czytaniem prasy katolickiej. Niedziela i Gość Niedzielny po 6 zł.
  8. Wam drodzy Parafianie i mili goście życzę pięknej i błogosławionej niedzieli.

OGŁOSZENIA      19.09.2021r.
Nowosiółki
XXV Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu msza święta  tylko w piątek o godz. 17.00 . Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu polecimy następujące intencje:
Piątek: + Dorota Winnicka – intencja od Anny i Wojciecha Masłyk
Niedziela: 10.00 + Tadeusz Zieliński – intencja od żony i dzieci z rodzinami

1. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę – Bóg zapłać. Na nadchodzący tydzień zapraszamy .
  2. W czwartek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej z Nowosiółek i Zahoczewia. Rada Przedstawiła stan materialny kościoła i cmentarza. Po ustaleniach z Radą przypominamy o składkach ( coraz mniej ofiarności), a ciągle są do wykonania prace, takie jak : zrobienie drogi dojazdowej do cmentarza, koniecznie trzeba zrobić alejki na cmentarzu, bo są problemy z przemieszczaniem się po cmentarzu.
  3. Bardzo proszę, chętne osoby o pomoc w  przycięciu żywopłotu przy kościele i koszeniu trawy na parkingu, w najbliższą sobotę o godzinie 9.00.
  4. Umacniajmy się czytaniem prasy katolickiej. Niedziela i Gość Niedzielny po 6 zł.
  5. Wam drodzy Parafianie i mili goście życzę pięknej i błogosławionej niedzieli.