Ogłoszenia – 21.04.2024

HOCZEW
4 Niedziela Wielkanocy

1. W tym tygodniu Msze św. jutro o godz. 10.00 i 16.30 a od wtorku o godz. 18.00. Dziś uroczysta Msza św. połączona z przywitaniem obrazu NSPJ w naszej parafii będzie o godz. 18.00 – serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. W środę o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu odprawimy następujące intencje:
Poniedziałek:
10.00:
+ Jan Łuczejko – od Kazimierza Madyjowskiego wraz z rodziną.

16.30:

1. W intencji Bożeny z okazji 70 rocz. urodzin – Msza św. dziękczynna z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w dalszym życiu.
  2. + Stefania Giefert – od Janiny z rodziną.
Wtorek: + Władysław Gudz w 18 rocz. śmierci i za ++ z rodz. Gudz – od dzieci.
Środa: + Paweł Benewiat – od Marka z rodziną.
Czwartek: + Kazimierz Mikołajczak w 30 dzień po śmierci – od żony i dzieci z rodzinami.
Piątek: + Rozalia i Jan Korolińczak – od córki Stanisławy i Kazimierza Madyjowskich.
Sobota: + Stanisław Giefert – od Kazimierza i Stanisławy Madyjowskich.
Niedziela: 8.30:

1. + Syn Łukasz Drabik w 13 rocz. śmierci – od rodziców i rodzeństwa.
  2. Za parafian.

12.00:

+ Zofia i Jan Rabiccy – od Haliny z dziećmi.

1. Dziękuję bardzo za sprzątanie Kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby parafii rodzinom pani Anny Barzyckiej i Patrycji Roś – serdeczne Bóg zapłać. W nadchodzącym tygodniu prosimy kolejne dwie rodziny. Bardzo serdecznie dziękuję także za udekorowanie kościoła przed peregrynacją obrazu NSPJ – Bóg zapłać.
  2. Od czwartku do niedzieli przeżywaliśmy Renowację Misji Świętych. Nauki rekolekcyjne głosił nam ojciec Piotr – Misjonarz Świętej Rodziny. Bardzo serdecznie dziękuję za wygłoszone nauki i piękne świadectwo wiary.
  3. Dziś do naszej parafii przybędzie Obraz NSPJ. Zgromadźmy się przed kościołem o godz. 17.30 modląc się śpiewem Litanii do NSPJ. Obraz przyjedzie z parafii w Średniej Wsi. Gdy obraz będzie zbliżał się do kościoła, nastąpi jego przywitanie przy biciu dzwonów. Strażacy z OSP wniosą obraz do kościoła w procesji, której będzie przewodniczył ks. Arcybiskup. Po przywitaniu obrazu w kościele przez poszczególne grupy, rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa. Po Mszy Świętej będzie czuwanie przy obrazie NSPJ i o godzinie 21.00 zakończymy to czuwanie Apelem Jasnogórskim, na który zapraszam wszystkich parafian. W poniedziałek od godz. 8.00 rozpocznie się czuwanie przy obrazie NSPJ do godziny 10.45. o godzinie 10.00 zostanie odprawiona Msza św.i o godz. o 10.45 obraz zostanie przewieziony przy eskorcie Straży Pożarnej do kościoła w Nowosiółkach, gdzie o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. Około godz. 12.30 obraz powróci do kościoła w Hoczwi i będzie dalsza adoracja do godz. 16.30. W czasie przewożenia obrazu do Nowosiółek zgromadźmy się przy drodze ze śpiewem lub modlitwą i z zapalonymi świecami. Na prośbę ks. Arcybiskupa Adam udekorujmy nasze domy flagami oraz wystawmy obraz Pana Jezusa w oknach domu. Także w poniedziałek, gdy obraz będzie w naszej parafii, powstrzymajmy się od prac. Niech to będzie dzień świąteczny dla całej parafii. O godz. 16.30 rozpocznie się Msza św. i pożegnanie Obrazu NSPJ, który w asyście Straży Pożarnej odwiozę do parafii w Jankowcach.
  4. Od niedzieli 28.04.2024 r. rozpocznie się peregrynacja Obrazu NSPJ i relikwii błogosławionej rodziny Ulmów po naszej Parafii. Peregrynacja rozpocznie się w Hoczwi od rodziny pana Marka Giefert za rzeką i każdego dnia będzie przekazywany następnej rodzinie.
  5. W dniu 04.05.2024 r w Dziurdziowie na placu i w stodole przy świetlicy wiejskiej, odbędzie się piknik rodzinny, w którym przewidziano wiele ciekawych atrakcji. Więcej informacji na plakatach. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.
  6. Do nabycia Gość Niedzielny po 10 zł.
  7. Na radosne wyznawanie wiary w Chrystusa zmartwychwstałego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

.

NOWOSIÓŁKI
4 Niedziela Wielkanocy

1. W tym tygodniu msze św. jutro o godz. 11.00 i w czwartek o godz. 17.00 a w sobotę o godz. 14.00 Msza św. ślubna. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
    W tym tygodniu odprawimy następujące intencje:
Poniedziałek: + Andrzej Nuś – od rodziny Barańskich.
Czwartek: + Michał Tyrpak – od Ireny i Jana Żywczaków z Zubrzyka.
Niedziela: 10.00:

1. + Roman Barański – od Danuty Sidorskiej z rodziną.
  2. W intencji Kazimiery i Tadeusza Lorenc z okazji 50 rocz. ślubu – Msza św. dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia na dalsze lata życia – od dzieci i wnuków.
  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Paniom Iwonie Niemczyk i Agnieszce Juhas – serdeczne Bóg zapłać. Na ten tydzień zapraszam Panie Janinę Juhas i Teresę Woźną.
  4. W dniu 04.05.2024 r w Dziurdzowie na placu i w stodole przy świetlicy wiejskiej, odbędzie się piknik rodzinny, w którym przewidziano wiele ciekawych atrakcji. Więcej informacji na plakatach. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.
  5. Do nabycia Gość Niedzielny po 10 zł.
  6. Na radosne wyznawanie wiary w Chrystusa zmartwychwstałego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.