Ogłoszenia – 28.11.2021

OGŁOSZENIA     28.11.2021r.
Hoczew
I Niedziela Adwentu

 

 1. W tym tygodniu Msze św. codziennie o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy. W środę o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  W tym tygodniu odprawimy następujące intencje:
Poniedziałek: 
 1. O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Rodziny Pękalskich.
 2. + Maria Stefania Łopuszańska – od Ireny Czech, Bogusławy Hyleńskiej i Józefa Wanat.
Wtorek:
 1. + Anna Mułyk w 21 rocz. śmierci – int. od dzieci.
 2. + Władysław Giefert – od Marii Bober z rodziną.
Środa:
 1. + Za zmarłego męża Władysława – int. żony.
 2. + Andrzej Homa – od rodziny Iskat.
Czwartek: + Antoni Łuczejko – od rodziny Tchorowskich.
Piątek: + Władysław Giefert – od Marka Szatkowskiego z rodziną.
Sobota:
 1. + Marek Gudz – Marii Tkacz z rodziną z Nowego Zagórza.
 2. + Jan Szatkowski – od rodziny Bronisława Benewiat.
Niedziela:  8.30

Za parafian

12.00

 1. +Joanna Pisz w 31 rocz. śmierci oraz za zmarłych jej rodziców.
 2. W 70 rocznicę urodzin Kazimierza Mikołajczaka – Msza Dziękczynna z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę.

 

13.30

Msza z udzieleniem sakramentu chrztu.

 

 1. Dziękuję bardzo za sprzątanie Kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby parafii rodzinom Grażyny Feńczak i Małgorzaty Feńczak. Serdeczne Bóg zapłać. W nadchodzącym tygodniu prosimy kolejne dwie rodziny. Rozpoczynamy kolejkę w Hoczwi.
 2. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę, przedstawiciele Rady Parafialnej, w przedsionku kościoła, będą prowadzić zbiórkę na cele parafialne. Te rodziny, które jeszcze nie złożyły ofiary, bardzo proszę o wsparcie prac przy naszej parafii. Przy tej okazji, chcę z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy materialnie już wsparli prace przy naszej parafii – Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu. Rozpoczyna się w Kościele czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa w mszach św. roratnich, szczególnie dzieci i młodzież.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do spowiedzi a w następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 5. W dzisiejszą niedzielę na sumie będzie błogosławieństwo i poświęcenie opłatków, które będą rozprowadzane w kościele i przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszego kościoła. Już od następnej niedzieli przedstawiciele Rady Parafialnej będą sprzedawać opłatki.
 6. W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Będziemy w naszej parafii gościć kleryka, który podziękuje nam za ofiarność.
 7. Za tydzień także dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym kościołom.
 8. Szanowni Państwo. Drodzy Uczniowie i Rodzice.

  Święta Bożego Narodzenia to czas radości i rodzinnych spotkań. Są wśród Nas jednak osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Pomóżmy im. Rozpoczynamy akcję zbiórki żywności i środków czystości dla osób, które potrzebują  naszej pomocy i wsparcia.
  Zbiórkę będziemy prowadzić do 17 grudnia 2021 roku. Prosimy o przynoszenie wspomnianych powyżej artykułów (o dłuższym terminie przydatności) do przedszkola i szkoły w Hoczwi i wkładanie ich do przygotowanych na ten cel pojemników.
  W razie pytań lub innych propozycji dotyczących zbiórki proszę o kontakt z koordynatorem naszej akcji księdzem proboszczem Krzysztofem Filipkiem (tel. 575 878 104). Jeśli możemy okazać swoją solidarność i ofiarność dla szlachetnego celu jakim jest pomoc potrzebującemu człowiekowi – ZRÓBMY TO. 

  Jan Kowalski
  Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Hoczwi

 9. Ze względu na pandemię koronawirusa, bardzo proszę , aby w kościele bezwzględnie przestrzegać zasad sanitarnych i obowiązkowo nosić maseczki.
 10. Umacniajmy się czytaniem prasy katolickiej. Niedziela i Gość Niedzielny po 6 zł.
 11. Wam drodzy Parafianie i mili goście, życzę pięknej i błogosławionej niedzieli i szczególnej opieki Matki Bożej, a na dobre przeżycie adwentu, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

OGŁOSZENIA      28.11.2021r. 
Nowosiółki
I Niedziela Adwentu

 1. W tym tygodniu msze święte we wtorek, czwartek i piątek o godz. 16.00 . Serdecznie zapraszamy.

  W tym tygodniu polecimy następujące intencje:
Wtorek:
+ Jan Mazurkiewicz – od brata Józefa z rodziną.
Czwartek:
Msza dziękczynna za łaskę zdrowia z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w dalszym życiu.
Piątek:
+ Kazimierz, Zofia, Teofil Klimczyk – od Krystyny.
Niedziela: + Katarzyna i Władysław Fakadej – od syna Czesława z żoną.

 

 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła, złożoną ofiarę i kwiaty Paniom Sylwia Kwiek i Paulina Kluz – Bóg zapłać. Na ten tydzień zapraszam Panie Beata Kwiek i Wioleta Roś.
 2. W następną niedzielę pół godziny przed Mszą św. różaniec prowadzi róża Pani Weroniki Fakadej.
 3. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu. Rozpoczyna się w Kościele czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa w mszach św. roratnich, szczególnie dzieci i młodzież.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do spowiedzi a w następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 5. W dzisiejszą niedzielę na sumie będzie błogosławieństwo i poświęcenie opłatków, które będą rozprowadzane w kościele i przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszego kościoła i na prace przy naszym cmentarzu. Przedstawiciele Rady Parafialnej będą roznosić opłatki po naszych domach i bardzo proszę o ofiarność.
 6. W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Będziemy w naszej parafii gościć kleryka, który podziękuje nam za ofiarność i wspieranie Seminarium.
 7. Za tydzień także dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym kościołom.
 8. Ze względu na pandemię koronawirusa, bardzo proszę , aby w kościele bezwzględnie przestrzegać zasad sanitarnych i obowiązkowo nosić maseczki.
 9. Umacniajmy się czytaniem prasy katolickiej. Niedziela i Gość Niedzielny po 6 zł.
 10. Wam drodzy Parafianie i mili goście, życzę pięknej i błogosławionej niedzieli i szczególnej opieki Matki Bożej, a na dobre przeżycie adwentu, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.